X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
USD

Web Tasarımı

AnasayfaWeb Tasarımı

Web Tasarımı Nedir?

Kurumsal web tasarımı, bir firmanın kurumsallığını en iyi şekilde yansıtabilmeyi amaçlayan web tasarım çalışmasıdır. Bir firmanın kurumsal kimliğine uygun olarak tasarlanan web sitesi, o firmanın kurumsal kimliğinin dünyaya açıldığı bir penceredir. Bu yüzden kurumsal bir firmayı temsil edecek olan bir web sitesinin tasarımı, kurumsal bir hizmet verme amacı olan firmanın imajı göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Kaliteli bir kurumsal web tasarım hizmetinde, web sitesi firmanın kurumsal kimliğine ayna olacak şekilde tasarlanır.

Kurumsal web tasarımı sürecinde gözetilmesi gereken niteliklere, hizmet verilen firmanın; bulunduğu sektör, logosu, amacı, verdiği hizmet, hedef kitlesi gibi unsurlar örnek verilebilir. Tasarımı yapılacak web sitesinin temasındaki renkler ve yazı fontu gibi küçük detaylar dahi bu unsurlara göre seçilir. Böylelikle yapılan web sitesi firmasını olması gerektiği gibi yansıtabilmelidir. Kısaca web tasarım sayesinde firmaların web siteleri hem firmaların yansıtmak istediği imaja göre, hem de firmaların hedef kitlesinin ihtiyaçları analiz edilerek dizayn edilmektedir.

Web Tasarımın Önemi

Markalaşma amaçları olan firmaların imajlarını doğu bir şekilde yansıtabilmek, kurumsal kimlik oluşumu için çok önemlidir. Günümüzde potansiyel müşteriler, çoğunlukla hizmet alacağı firmalarla ilk defa internet üzerinden karşılaştığı için onları karşılayan web sitesine ayrı bir özen gösterilmektedir.

Web Tasarımın Önemi

Marka geliştiği ve her türlü işin sanala taşındığı bu çağda çoğu müşterisini internet sayesinde edinmiş olan firmalar; internet üzerinde kendilerini yeni bulacak olan potansiyel müşterilerinde ilk izlenim olarak olumlu bir etki bırakabilmek için özellikle web sitelerinin kurumsal kimliği yansıtabilecek nitelikte olmasını ister. Bu yüzden web sitesi yaptıracak olan birçok firma, web sitesi kurulumunu kurumsal web tasarım hizmeti kapsamında yaptırır.

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Kurumsal web tasarımına başlamadan önce tasarım hizmeti verilecek firmanın sektöründeki uluslararası firmaların web sitelerindeki tasarımlar incelenir. Tasarıma bu doğrultuda oluşturulan bir taslakla başlanır. Tasarım; firmanın satacağı ürünlere veya vereceği hizmetlere göre yapılır. Ardından firmanın hedef kitlesine ve sektörüne göre kurumsal SEO çalışması yapılarak geliştirilir.

Müşterilerinizin sitede daha kolay dolaşmasını sağlayan bir nagivasyon, müşteriyi pozitif yönde etkileyecek renk ve tema seçimi, sitedeki içeriklerin tutarlılığı gibi konuların hepsi, kurumsal bir tasarımın sahip olması gereken en genel özelliklerdendir.

#web #webtasarimi #webdesign #webtasarim #istanbul #trlan #avcılar


Top